top of page

drOpyrchał.

IMG_8588.jpg

PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE

W 2020 roku wprowadziliśmy w naszej klinice zabiegi przeszczepu włosów najnowocześniejszą i bardzo precyzyjną metodą dra Jeana

Devroya. 

 

W oparciu o sprzęt zaprojektowany i opatentowany przez Jeana Devroya, a zbudowany przez jedną z najlepszych na świecie szwajcarską firmę NOUVAG, proponujemy zabiegi przeszczepu włosów metodą FUE.
 

Rzadkie włosy, zakola?

 

Przerzedzone włosy, zakola są przypadłością wielu mężczyzn. 50% z Nich zauważy te problemy przed ukończeniem 40 roku życia. U jednej czwartej objawy te można zaobserwować już nawet w wieku około 20 lat. 

 

Dzięki przeszczepowi włosów metodą WAW FUE możemy Państwu pomóc odzyskać pożądaną gęstość włosów oraz co najważniejsze – większy komfort oraz pewność siebie.

 

Problem utraty włosów bardzo często wynika z predyspozycji genetycznej i może być obserwowany już w wieku 20-25 lat. Od pacjentów, których dotyczy ten problem wiemy, że ich marzeniem jest po prostu odzyskanie fryzury oraz młodszego wyglądu sprzed lat. 

Fue 1.png
FUE 4.png

Metoda FUE - trochę historii

 

Początkowo metody przeszczepu włosów opierały się na pobieraniu 3-4 mm bioptatów – tzw. punchów. Niestety taki sposób pobierania włosów pozostawiał widoczne, mało estetyczne blizny. Nowoczesne metody wprowadzone po 1995 r. zaczęły opierać się na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych o szerokości 0.9-1.2 mm, minimalizując tym samym bliznowacenia. 

 

Ich rozwinięciem stała się metoda FUE (Follicular Unit Extraction), czyli pobieranie pojedynczych mieszków włosowych przy użyciu nieinwazyjnej techniki. Metoda FUE zapewnia najlepszy efekt estetyczny w miejscu zarówno pobierania jak i implantacji włosów, a urządzenie stworzone i opatentowane przez dra Jeana Devroya sprawiło, że zabieg stał się precyzyjny i przewidywalny.

 

Jak przebiega procedura WAW FUE?

 

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym

Wykorzystanie ultracienkich igieł do pobierania przeszczepów minimalizuje dyskomfort pacjenta

Włosy pobierane są najczęściej z okolicy tyłu głowy, która nie ulega procesowi tzw. łysienia androgenowego – co sprawia, że jest to bezpieczne miejsce dawcze

Zabieg w zależności od rozległości trwa od 3 – 8 godzin

Zagojenie miejsc poddanych zabiegowi trwa 2-3 dni

Całkowite wygojenie miejsc operowanych trwa do około 7 dni

Zabieg ma na celu odtworzenie jak najbardziej naturalnej i gęstej linii włosów

 Po zabiegu pacjent może wrócić do domu tego samego dnia

Możliwości terapeutyczne

 

  • Przeszczepienie włosów w obręb ubytków na skórze głowy

  • Odtworzenie owłosienia w miejscach pourazowych takich jak okolica wąsów, brody oraz brwi

 

Dla kogo jest FUE?

 

Dla osób odczuwających dyskomfort w związku z przerzedzeniem włosów w obrębie głowy

Dla osób, które planują nosić długie jak i krótko ścięte włosy (zabieg nie pozostawia widocznych blizn w miejscu pobrania włosów)

Dla osób ceniących sobie najmniej inwazyjne rozwiązania

Dla osób, które chcą pokryć ubytki po wcześniejszych przeszczepach przeprowadzanych inwazyjnymi metodami  np. metodą FUT(strip)

Dla osób, którym zależy na szybkiej rekonwalescencji oraz tych, którzy nie mogą być wyłączeni z aktywności na długi okres po zabiegu

Serdecznie zapraszam

dr n. med. Jakub Opyrchał 

Cennik zabiegu przeszczepu włosów:

Cenny ustalane indywidualnie

bottom of page