top of page

docGabriel.

Iwona Gabriel.png

www.docgabriel.pl

Ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna to wyzwanie. Przy użyciu korekcji chirurgicznej zmierza się do uzyskania długotrwałej zmiany, satysfakcjonującej dla pacjenta. Jest to szczególnie nietypowa dziedzina, ponieważ efekty wpływają nie tylko na widok zewnętrzny, ale też na odczucia psychologiczne i związane z kontaktami seksualnymi. Zatem zrozumienie oczekiwań pacjenta jest fundamentem kwalifikacji do zabiegu. 

Tą zawiłą dziedziną zajmuje się z zadowoleniem moim i pacjentów od 8 lat, kiedy odbyłam szkolenie z zakresu zabiegów ginekologii estetycznej w SouthCoast Urogynecology (Dr Red Alinsod). Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów znajdują się:

- labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych mniejszych

- hoodoplastyka, czyli korekcja okolicy łechtaczki

- perineoplastyka, czyli korekcja krocza (najczęściej poprodowa)

- introitoplastyka, czyli korekcja przedsionka pochwy

- waginoplastyka, czyli zwężenie tylnej ściany pochwy

 

W ramach nowości stosujemy ostrzyknięcie punktu G osoczem własnym tzw. O-shot- aby uzyskać dobry efekt polecamy wykonanie zabiegu trzykrotnie w odstępach 6 tygodni.

Podstawą kwalifikacji do konkretnego zabiegu jest rozmowa z pacjentką oparta na ugruntowanej wiedzy. Jestem autorem rozdziałów w książce „Ginekologia Plastyczna Goodmana” PZWL 2018 z zakresu selekcji pacjentów, operacji wtórnych po wcześniejszych zabiegach i efektów końcowych operacji ginekolgii plastycznej. Książka Goodmana stanowi jeden z podstawowych podręczników technik operacyjnych w zakresie ginekolgii estetycznej na świecie. Pod moją opieką powstała jedyna w Polsce praca dotycząca ginekologii estetycznej opublikowana w międzynarodowym czasopiśmie w 2018r. pt. "Invasive aesthetic gynecology trends in Poland between 2010 and 2016: a multicenter experience. " 

Nie publikuje zdjęć przed- i pozabiegowych, ponieważ uważam, że jest to intymna sprawa każdej osoby. Szczegółowa, indywidualna konsultacja przed zabiegiem pozwala określić realne możliwości uzyskania poszczególnych efektów. 

 

Serdecznie zapraszam

dr hab. n. med. Iwona Gabriel

bottom of page