top of page

Plastyka odstających uszu - Otoplastyka


otoplastyka

Odstające uszy bywają powodem wielu kompleksów. Zabieg plastyki uszu może w stosunkowo szybki sposób skorygować tą wrodzoną niedoskonałość i przywrócić pewność siebie. Procedura polega na korekcji odstawania małżowiny usznej od głowy oraz eliminacji asymetrii między uszami.

Dzięki tej operacji można również zmienić kształt ucha, skorygować różnicę kształtu pomiędzy uszami a w szczególnych przypadkach ich wielkość. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w związku z czym nie jest potrzebny pobyt w szpitalu.

Cięcie prowadzone jest na tylnej powierzchni małżowiny usznej, więc z przodu nie ma żadnych, widocznych blizn. Poprzez odpowiednie nacięcia chrząstki, czasami połączone z jej częściowym wycięciem modeluje się ucho przywracając mu prawidłowy kąt małżowinowo-czaszkowy, a także odtwarza się wybrane źle wykształcone elementy ucha. Całość przytrzymują szwy wewnętrzne a w szczególnych przypadkach zewnętrzne mocowane specjalne modelujące wałeczki. Szwy zewnętrzne wraz z wałeczkami są usuwane po 14 dniach. Ranę zszywa się szwem ciągłym wchłanialnym.

Po zabiegu zakładany jest dość obszerny opatrunek zawierający watę oraz opaski elastyczne. Pierwsza zmiana opatrunku dokonywane są w pierwszej lub drugiej dobie po zabiegu. Przez 14 dni po operacji koniecznie jest noszenie odpowiednio dobranej opaski na uszy przez 24h na dobę, przez kolejne 14 dni konieczne jest noszenie opaski na uszy na noc.

Do zabiegu kwalifikuje się już dzieci od 7-8 roku życia.

233 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page